Haberler & Etkinlikler

Geometri PDF İndir

Bir konuyu öğrenmek ve o konu hakkında kendini geliştirmek isteyen adayın gerekli olan bilgileri edinmesi sonrasında da pratik yaparak tecrübelenmesi şarttır.Elektronik ortamda bilgi toplama suretiyle çalışmak; eksikliklerinizi, hatalarınızı en aza indirgeyen ve bu yönde daha rahat hazırlanmanızı destekleyici önemli bir alternatif ders çalışma yöntemidir.

İnternet’ten kolaylıkla ulaşabileceğiniz TYT-AYT Geometri test kitapları, ders notları, tüm derslerin soru bankası-konu anlatımlı kitapları gibi ilgili birçok pdf dosyasını indirip eksik gördüğünüz yada üzerinden geçmek istediğiniz konuları tamamlayabilirsiniz.

YKS Geometri Hazırlığı

YKS, üniversiteye giden yolda çok önemli bir adımdır.Bu yüzden, Geometri gibi size en çok yardımcı olacak bu dersi öğrenmek elzemdir.Matematik, her öğrencinin iyi bilmesi gereken bir dersdir, ancak Geometri herkesin düzenli olarak çalışmadığı bir dersdir.

Okuldaki ders sınavlarına ve YKS denemelerine gireceğiniz bu yoğun tempolu dönemde, sınav sonuçlarında inişler çıkışlar yaşanabilir.Bu dönem YKS’ye hazırlıklı girmek istediğiniz bir dönem.Ama, YKS’ye hazır girmek isterken, o hazırlığı rahat mı yapacaksınız? Yoksa zorlanacak mısınız?

Daha yarım giden, yürümeyen, bir türlü bitirilemeyen ders konuları okuldaki sınavlarda, tyt-ayt denemelerinde bu konularla ilgili sorularla tekrardan yüzleştiğimizde bu bize çaresizlik hissi verebilir.

Vazgeçme yani artık çoktandır ders çalışıyorum ama yapamıyorum.Artık ben bundan vazgeçiyorum hissi ve artık salıverdim gitti. Sınav sonucum ne olacak olursa olsun diyebiliriz.Biz belki de eller havaya yapıyoruz.Laylaylom diyoruz.

Sonuç olarak, öyle bir noktaya ilerliyoruz ki… Örneğin, benim dersdeki başarım bu.Bunun üzerine ne yapabilirim? Nasıl başarabilirim? Yada başarımı nasıl yukarıya taşıyabilirim? Soruları sorulmadan devam edilirse bu bize YKS’de kayıplar getirecek.

Geometri Test PDF İndir

Testler

  •  Doğruda Açılar
  •  Üçgende Açılar
  •  Dik Üçgen
  •  Özel Üçgenler ( İkizkenar-Eşkenar Üçgen )
  • Üçgende Alan
  •  Açı-Kenar Bağıntıları
  •  Üçgende Açıortay
  •  Çokgenler
  •  Yamuk
  •  Dikdörtgen-Kare

8 er sorulardan oluşan Geometri testleri PDF indir

TYT-AYT Geometri Soru Bankası PDF İndir

 
geometri soru bankası pdf
TYT-AYT Geometri Soru Bankası PDFGeometrik görüş ve seziş yeteneğinin geliştirilmesi için kişiye bol sayıda “çözülmüş problem” incelenmesi gerektiğini bildiğimizden, soruların çözümünü açık olarak göstermek istedik.Atacağımız ilk doğru adım, sonraki konuyu daha kolay öğrenmek için bize fırsat sunacaktır.Bunun için geometrinin ilk konularını çok önemsiyoruz.

Özellikle üçgenler konusunu öğrenebilirsek dikdörtgen-kare, dörtgenler, yamuk, paralelkenar, deltoid, çokgenler, çemberler konusu karşımıza çıktığı zaman bu konuların anlaşılması kolaylaşacaktır.

Matematik-Geometri testlerini önce kendinizin çözmeye çalışmasını tavsiye ediyoruz.Problemin derinine inip çözdükten sonra zaten sorunları ortadan kaldıracaksınız.Takıldığınız problemi ise tekrar tekrar kontrol etmeli, nerede hata yaptığınızı tespit etmelisiniz.

Eğer, tespiti ne kadar çok kendi kendinize deneyimleyebilirseniz, soruları çözme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır.

Ders Geometri, TYT-AYT Geometri Soru Bankası kitabını (tamamı çözümlü), sıfırdan yani en temelden alıp sistematik bir şekilde kolaydan zora doğru, ayrıntılı ve anlaşılır bir anlatımla PDF formatında hazırladı.Ücretsiz Geometri Soru Bankası orjinal PDF dosyasına indir butonlarından erişebilirsiniz.

 
 
TYT-AYT Geometri Testleri

TYT-AYT Geometri Testleri

GEOMETRİ PDF-1

TYT-AYT Geometri Çözümleri

TYT-AYT Geometri Çözümleri

GEOMETRİ PDF-2

TYT-AYT Geometri İspatları

TYT-AYT Geometri İspatları

GEOMETRİ PDF-3