Geometri PDF İndir

Geometri PDF indir makalemizdeki butonlarından kitabın ders ile ilgili konu testlerine ardından formüller ve ispatlarına tamamen ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bir konuyu öğrenmek ve o konu hakkında kendini geliştirmek isteyen adayın gerekli olan bilgileri edinmesi sonrasında da pratik yaparak tecrübelenmesi şarttır. Dijital ortamda bilgi toplama suretiyle çalışmak; eksikliklerinizi, hatalarınızı en aza indirgeyen ve bu yönde daha rahat hazırlanmanızı destekleyici önemli bir alternatif ders çalışma yöntemidir.

Geometri PDF indir makalemizdeki butonlarından kitabın ders ile ilgili konu testlerine ardından formüller ve ispatlarına tamamen ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bir konuyu öğrenmek ve o konu hakkında kendini geliştirmek isteyen adayın gerekli olan bilgileri edinmesi sonrasında da pratik yaparak tecrübelenmesi şarttır. Dijital ortamda bilgi toplama suretiyle çalışmak; eksikliklerinizi, hatalarınızı en aza indirgeyen ve bu yönde daha rahat hazırlanmanızı destekleyici önemli bir alternatif ders çalışma yöntemidir.

İnternet’ten kolaylıkla ulaşabileceğiniz TYT-AYT Geometri soru bankası, geometri ders notları, geometri formülleri, konu anlatımlı kitapları gibi ilgili birçok pdf dosyasını indirip eksik gördüğünüz yada üzerinden geçmek istediğiniz konuları tamamlayabilirsiniz.

YKS’ de Geometri Dersinin Önemi

YKS, üniversiteye giden yolda çok önemli bir adımdır. Bu yüzden, geometri gibi size en çok yardımcı olacak bu dersi öğrenmek elzemdir. Matematik, her öğrencinin iyi bilmesi gereken bir derstir, ancak geometri herkesin düzenli olarak çalışmadığı bir derstir.

Okuldaki ders sınavlarına ve YKS denemelerine gireceğiniz bu yoğun tempolu dönemde, sınav sonuçlarında inişler çıkışlar yaşanabilir. Bu dönem YKS’ye hazırlıklı girmek istediğiniz bir dönem. Ama, YKS’ye hazır girmek isterken, o hazırlığı rahat mı yapacaksınız? Yoksa zorlanacak mısınız?

Daha yarım giden, yürümeyen, bir türlü bitirilemeyen ders konuları okuldaki sınavlarda, tyt-ayt denemelerinde bu konularla ilgili sorularla tekrardan yüzleştiğimizde bu bize çaresizlik hissi verebilir.

Vazgeçme yani artık çoktandır ders çalışıyorum ama yapamıyorum. Artık ben bundan vazgeçiyorum hissi ve artık salıverdim gitti. Sınav sonucum ne olacak olursa olsun diyebiliriz. Biz belki de eller havaya yapıyoruz. Laylaylom diyoruz.

Sonuç olarak, öyle bir noktaya ilerliyoruz ki… Örneğin, benim dersteki başarım bu. Bunun üzerine ne yapabilirim? Nasıl başarabilirim? Yada başarımı nasıl yukarıya taşıyabilirim? Soruları sorulmadan devam edilirse bu bize YKS’de kayıplar getirecek.

TYT AYT Geometri Soru Bankası PDF İndir

tyt ayt geometri soru bankasi pdf indir

TYT AYT Geometri Soru Bankası indir derin bir öğretim kaynağının sınırsız hizmetini sunuyor. Geometri kitabı pdf dosyasını ücretsiz olarak dijital ortamda görüntüleyebilirsiniz. Bu kitap öğreniminize hızlı ve tam isabetli olarak katkı sağlayacak.

Geometrik görüş ve seziş yeteneğinin geliştirilmesi için kişiye bol sayıda “çözülmüş problem” incelenmesi gerektiğini bildiğimizden, soruların çözümünü açık olarak göstermek istedik. Atacağımız ilk doğru adım, sonraki konuyu daha kolay öğrenmek için bize fırsat sunacaktır.

Bunun için geometrinin ilk konularını çok önemsiyoruz. Özellikle üçgenler konusunu öğrenebilirsek dikdörtgen-kare, dörtgenler, yamuk, paralelkenar, deltoid, çokgenler, çemberler konusu karşımıza çıktığı zaman bu konuların anlaşılması kolaylaşacaktır.

Matematik-Geometri problemlerini önce kendinizin çözmeye çalışmasını tavsiye ediyoruz. Problemin derinine inip çözdükten sonra zaten sorunları ortadan kaldıracaksınız.

Takıldığınız problemi ise tekrar tekrar kontrol etmeli, nerede hata yaptığınızı tespit etmelisiniz. Eğer, tespiti ne kadar çok kendi kendinize deneyimleyebilirseniz, soruları çözme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır.

dersgeometri, TYT-AYT Geometri Soru Bankası kitabını (tamamı çözümlü), sıfırdan yani en temelden alıp sistematik bir şekilde kolaydan zora doğru, ayrıntılı ve anlaşılır bir anlatımla PDF formatında hazırladı. Ücretsiz Geometri Soru Bankası orijinal PDF dosyasına indir butonlarından erişebilirsiniz.

pdf indir

TYT-AYT Geometri Soru Bankası PDF İndir-1

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ve ayt için önemli olan tyt-ayt geometri soru bankası PDF İndir-1 dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

TYT-AYT Geometri Soru Bankası PDF İndir-2

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ve ayt için önemli olan tyt-ayt geometri soru bankası PDF İndir-2 dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

TYT-AYT Geometri Formülleri PDF İndir

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ve ayt için önemli olan tyt-ayt geometri formülleri PDF İndir dosyasını görüntüleyebilir.

TYT-AYT Geometri Test PDF İndir

8 er sorulardan oluşan konulara göre ayrılmış TYT-AYT Geometri test PDF indir 

 • Doğruda Açılar
 • Üçgende Açılar
 • Dik Üçgen
 • Özel Üçgenler ( İkizkenar-Eşkenar Üçgen )
 • Üçgende Alan
 • Açı-Kenar Bağıntıları
 • Üçgende Açıortay Bağıntıları

 • Üçgende Kenarortay Bağıntıları
 • Genel Dörtgenler
 • Paralelkenar
 • Eşkenar Dörtgen
 • Deltoid
 • Dikdörtgen
 • Kare

 • Çokgenler
 • Yamuk
 • Çemberde Açılar
 • Çemberde Uzunluk
 • Dairede Alan

pdf indir

Doğruda Açılar Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan doğruda açılar test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Doğruda Açılar Test-2 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan doğruda açılar test-2 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Üçgende Açılar Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan üçgende açılar test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Üçgende Açılar Test-2 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan üçgende açılar test-2 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Dik ve Özel Üçgenler Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan dik ve özel üçgenler test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Dik ve Özel Üçgenler Test-2 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan dik ve özel üçgenler test-2 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Dik ve Özel Üçgenler Test-3 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan dik ve özel üçgenler test-3 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Dik ve Özel Üçgenler Test-4 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan dik ve özel üçgenler test-4 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Dik ve Özel Üçgenler Test-5 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan dik ve özel üçgenler test-5 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Üçgende Alan Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan üçgende alan test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Açı-Kenar Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan açı-kenar test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Üçgende Açıortay Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan üçgende açıortay test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Yamuk Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan yamuk test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Çokgenler Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan üçgende açıortay test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.

pdf indir

Dikdörtgen-Kare Test-1 PDF

Ders Geometri, ücretsiz olarak indirilebilen pdf formatında Geometri soru bankası kitabını sunar. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlanmaktadır. Adaylar üniversite giriş sınavı tyt ayt için önemli olan dikdörtgen-kare test-1 pdf dosyasını görüntüleyebilir.