Geometri Dersi Nasıl Çalışılır?geometri dersi nasıl çalışılır

Geometri dersine çalışmak için istekli ve  hevesli olmalısınız. Geometri dersi öğrencilerin genel olarak zorlandığı bir derstir. Düzenli çalışıldığı taktirde kesinlikle kolaylıkla başarılı olabilirsiniz. Birkaç temel kavramlara, teoremlere ve  aksiyomlara dayanır. Sonraki yeni teoremler de bunların yardımcısı olarak kullanılır. Bir zincirin halkaları gibi birbirlerine eklene eklene yeni bir hale yani bağıntılara dönüşür.  Bu yüzden çalışırken geometrik temel kavramların bilinmesi önemlidir.

Derste geometri öğretmeninizi pür dikkat dinlemelisiniz. Konu anlatımında öğretmeniniz ilgili formülleri önceki anlatımlarından hareketle yazar. Her yeni formül, gördüğünüz konularla ilişkilidir. Bir konuyu kaçırırsanız sonraki konuyu anlamakta zorlanabilirsiniz.

Düzenli ve planlı çalışın.

Geometride başarıya ulaşmak istiyorsanız muhakkak düzenli olarak çalışmalısınız. Dersi derste öğrenmelisiniz. Öğretmeniniz konu anlatımından sonra birçok geometri sorusu çözmeli çözerken adım adım gitmeli ve sizde merak uyandırmalıdır. Derste anlatılanları katiyen anlayabilmelisiniz.

Günde şu kaldar geometri sorusu çözmelisiniz demek yanlış olur. Çünkü herkesin farklı bir anlayış kabiliyetinin olduğunu düşündüğümüzde soru yada zaman sınırı vermek doğru olmaz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on print

Bir cevap yazın